سِرِه

روشنگری و تبیین تحریفات دفاع مقدس

سِرِه

روشنگری و تبیین تحریفات دفاع مقدس

سِرِه

از ایشان نیستی ؛ می گو از ایشان *
هدف اصلی ایجاد این وبلاگ، تبیین ؛ روشنگری و مقابله با تحریفات در روایتگری دفاع مقدس می باشد. از مخاطبان محترم تقاضامندم از طریق آدرس 📧 : hk43siamak@yahoo.com بنده را از نقطه نظرات و پیشنهادات خویش بهره‌ مندنمایند.
هرگونه بازنشرواقتباس از مطالب این وبگاه ؛نذر فضای مجازی است وباذکر آدرس و صلوات؛بلامانع است.

نویسندگان

* بررسی تصویر منتسب به شهید ابراهیم هادی

پنجشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۳۵ ق.ظ

بسم الله الرحمان الرحیم

اَلسّلامُ عَلیک یا أبَاالْفَضْلِ الْعَبّاسَ بْنَ أمِیرِالمُؤمِنِینَ

*بررسی موضوعی ( آخرین تصویر منتسب به شهید هادی )

سلام؛  از ایشان نیستی ! می گو از ایشان ....

دیروز ضمن مرور صفحات یکی از سایتهای ارزشی که پاتوق خیلی از جوانان مدعی بصیرت و ولایتمداری است؛ با پست یکی از علاقمندان به شهیدبزرگوار؛مفقودالاثرابراهیم هادی ؛ که از قضانام کاربری و تصویر صفحه کاربریشان هم مزین به هویت این شهیدعزیز بود؛روبرو شدم که به مناسبت ایام سالگردشهادت شهیدهادی اقدام به درج تصویری موسوم به ((آخرین تصویر شهید که ازتلویزیون عراق پخش شد)) به همراه فرازی از وصیتنامه و معرفی کتاب در باره این شهید نموده بودند. 


 

تااینجای قضیه همه چیز مناسب یک تجلیل مطلوب و مختصر برای یکی ازهزاران شهید کاروان حسینیان زمان بود و محلی برای اشکال وجود نداشت؛ اما چیزی که خیلی زود توجه این کمترین را نسبت به یک اشتباه محرز و البته انشاءالله سهوی در صحت این عکس و انتساب آن به این شهیدوالامقام؛جلب کرد؟! توضیح مندرح درتصویر بودکه به زبان  عربی و تاریخ میلادی بصورت وارونه (منتشرکنندگان برای جلب توجه به تصویر؛آنرا وارونه کرده اند) دربالای عکس به چشم می خورد.

ترجمه تحت اللفظی متن عبارت به این صورت است: پیروزیهای عراقیها در شرق میسان ( عماره ) روزهای 24-25 شباط /1984 ؛ از آنجاکه برحسب علایق کاری تاریخ میلادی برخی عملیاتهای دفاع مقدس رادر ذهن داشتم منوجه شدم که تبدیل این تاریخ به سال شمسی  هیچگونه تطابقی با تاریخ شهادت شهیدهادی ندارد:

*دلایل :

1- شهیدهادی درمنطقه عملیاتی والفجرمقدماتی(فکه)بشهادت رسیده و منطقه عملیاتی مذکوردرعکس شرق میسان (العماره) می باشد.

2-تاریخ شهادت شهیدهادی 22 بهمن 1361 عنوان میشود و تاریخ مندرج در عکس 5 و 6 اسفند 1362 (یکسال بعداز تاریخ شهادت)میباشد.

3-شهیدهادی درعملیات والفجرمقدماتی بهمن 1361 شهیدشده اند و تاریخ اسفند 1362 مربوط به عملیات خیبر در منطقه جزایرمجنون میباشد. 

4- ماه شباط در سالهای سریانی(رومی) برابر با فوریه یا فبرایر در سالهای میلادی و اواخربهمن واوایل اسفند در سالهای خورشیدی می باشد. 

لازم به ذکر است که ضمن تحقیق درباره این موضوع متاسفانه با تعدای سایت خبرگزاری و وبلاگهای به اصطلاح ارزشی مواجه شدم که سهل انگارانه و با اتکا به اولین منبع خبر (احتمالا پلاک 8) همین اشتباه را درسطح وسیعی مرتکب شده اند.(مشرق نیوز؛جام نیوز؛جهان نیوز؛فرهنگ نیوز و...)

5- خاطرهء برادرشهید از آخرین اعزام وقتی برای مرتب کردن ریش‌هایش پیش برادرش می‌رود اتفاق می‌افتد آقای هادی می‌گوید:« زمانی که آماده رفتن شده بود. به من گفت بیا ریشم را مرتب کن. من هم از ته برایش زدم. خیلی ناراحت شد. گفتم خب موخوره گرفته بود و من هم از ته زدم تا جدید در بیاید. فردای آن شب به خاطر کوتاه شدن ریش رویش نمی‌شد اینطوری بیرون برود و چفیه‌ را روی صورت پیچید که معلوم نشود. بعد از مفقود شدن ابراهیم وقتی عکسهای هوایی را فرستادند. یکی از شهدا با آن ریش بلند عین ابراهیم بود. اما من مطمئن گفتم نیست. چون سه هفته بعد از کوتاه کردن ریش‌هایش شهید شده بود.»

این حقیر بر حسب وظیفه در اکثر این سایتها و وبلاگها(درحدتوان)یادداشت اصلاحیه گذاشتم که تابحال جز از یکی از وبلاگها (اوج پرواز) درجهت اصلاح متن ؛ واکنش مثبتی مشاهده نکردم؛ حتی دوست عزیزی که این مطلب را گذاشته بود درپی تذکر بنده شدیدا موضع گیری نموده و بنده را به مواردی متهم کرد که گفتن ندارد و در جهت اثبات حقانیت خود سایتهای منتشرکننده قبلی را حجت خود می دانست. 

علیهذا غرض از این بررسی ؛ هشداری مشفقانه است به تمامی کسانیکه دل در گرو دین خدا و ارزشهای آن دارند ولی سهل انگارانه و با قصوروغفلت بانی و ناشر اکاذیب و تحریف وقایع تاریخ پر افتخار نهضت اسلامی می شوند؛ حال آنکه این نهضت تنها ذکرهویت و خصوصیات شهیدان و ایثارگران برای تثبیت حقانیتش کفایت می کند و نیازی به ذکر کرامات مشکوک و نشرعکسهای غیرمرتبط و خاطرات غلوآمیز و..... ندارد.

والامرالیکم

* منابع و مطالب مرتبط :

1- 

2-  

3- 

4- 

5- 

6- 

7- 

8-  

9- 

نظرات  (۸)

به هویت این شهیدعزیز بود؛مواچه شدم کهسلام بصیر
خدا قوت
لطفا کلمه مواجه را ویرایش نمایید
ممنون
یا علی
پاسخ:
سلام عزیزدل
امرشما اطاعت شد.
یاحق
باسلام
تا نشریه پلاک 8 بیرون اومد به برادر گل علی بابایی گفتم که این عکس ابراهیم نیست و ایشان هم تایید کرد وفرمود اشتباهی رخ داده باید تصحیح شود
آدرس کانال تلگرام الوارثین
http://telegram.me/alvaresinchannel

پاسخ:
علیکم السلام
تشکر از نظریه و اطلاع رسانی بموقع شما. 
اما از شخصیتی مثل آقای بابایی انتظارنمی رفت که نسبت به چنین اشتباهاتی اینقدر ساده و ساکن عمل کنند.
یاجق
۰۳ اسفند ۹۴ ، ۱۸:۲۹ مm نصراصفهانی
سلام 
عشق حکایتی دارد

پاسخ:
علیکم السلام
در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن
شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
نقطه عشق نمودم به تو هان سهو مکن
ور نه چون بنگری از دایره بیرون باشی
حافظ
هزار سال گذشته ز مردن لیلی
هنوز مردم صحرا نشین سیه پوشند
پاسخ:
طیب الله
۰۶ اسفند ۹۴ ، ۲۲:۳۷ انــــــ ـار
سلام
موضوع وبلاگ و دقت شما برام جالب بود اخوی.

ان شاءالله موفق باشید
پاسخ:
سلام
اجرکم عندالله 
ازاینکه به وبگاه کم بضاعت ولی موید به عنایت شهدای عزیز ؛ که به قلم الکن این کمترین تحریر میشود قدم رنجه کردید سپاسگزارم. اظهار لطف و امعان نظر حضرتعالی ذیل برخی پستها باعث دلگرمی و مباهات است. موفقیت و بصیرت شما را از خداوند مسئلت دارم.
یاحق
۲۲ اسفند ۹۴ ، ۱۲:۲۸ ... یک بسیجی ...
سلام
مفقودالاثرابراهیم هادی پور؛
---------------------------------------------
لطفا اصلاح بفرمایید مفقودالاثر ابراهیم هادی

روحمان با یاد شهدا شاد
پاسخ:
علیک السلام
تشکر از بازدید و امعان نظر شما.
امرتان انجام شد. یاحق
۰۲ فروردين ۹۵ ، ۱۵:۳۵ الهه ولی نژاد
سلام علیکم...وبلاگ فوق العاده ای دارید...خدا قوت..
پاسخ:
سلام و رحمت خدا بر شما
ممنون از بازدید و حسن نظر تان. بی شک اگر از نظر شما مطالب این وبگاه قابل توجه و تعمق است ؛ از عنایات خدا و توجه شهدای عزیز است . 
زنده باشید و بصیر
یاحق
اللهم ارحم شهداءنا جمیعا
پاسخ:
والرحمکم و ایانا ... آمین

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی