سِرِه

روشنگری و تبیین تحریفات دفاع مقدس

سِرِه

روشنگری و تبیین تحریفات دفاع مقدس

سِرِه

از ایشان نیستی ؛ می گو از ایشان *
هدف اصلی ایجاد این وبلاگ، تبیین ؛ روشنگری و مقابله با تحریفات در روایتگری دفاع مقدس می باشد. از مخاطبان محترم تقاضامندم از طریق آدرس 📧 : hk43siamak@yahoo.com بنده را از نقطه نظرات و پیشنهادات خویش بهره‌ مندنمایند.
هرگونه بازنشرواقتباس از مطالب این وبگاه ؛نذر فضای مجازی است وباذکر آدرس و صلوات؛بلامانع است.

نویسندگان

*چه می جویی؟انسان؟ اینجاست

سه شنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۷، ۱۲:۰۳ ق.ظ

بسم الله الرحمان الرحیم

 * دکلمهء حقیقت عشق (مرتضی آوینی)

✍️ 
*چه می جویی؟ عشق؟ همین جاست .چه می جویی؟ انسان؟ اینجاست. همه تاریخ اینجا حاضر است . بدر و حنین و عاشورا اینجاست و شاید آن یار، او هم اینجا باشد.
 

 
*ما وارث انبیاء هستیم و آیات الهی آفرینش انسان در وجود ماست که معنی می یابد. ما از مرگ نمی ترسیم که مرگ ما شهادت است و شهادت حیات عند الرب است . عقلهای مهجور و آیینه های قیراندود فطرت بشر غربی چگونه خواهند توانست که معنای حیات عند الرب را در یابند. حیات عند الرب نقطه پایانی معراج بشریت است که به آن جز با شهادت دست نمی توان یافت.
ماییم که بار تاریخ را بر دوش گرفتیم تا جهان را به سرنوشت مختوم خویش برسانیم. خون سرخ ما فلقی است که پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است. 
*ما همه افق های معنوی انسانیت را در شهدا تجربه کردیم . ما ایثار را دیدیم که چگونه تمثل می یابد.عشق را هم، امید را هم ، ذوق را هم ، شجاعت را هم ، کرامت را هم ، عزت را هم؛ شوق را هم... و همه آنچه را که دیگران جز در مقام لفظ نشنیدند، ما به چشم دیدیم.ما دیدیم که چگونه کرامات انسانی در عرصه مبارزه به فعلیت می رسند. ما معنی جهاد اصغر و اکبر را درک کردیم. آنچه را که عرفای دل سوخته حتی بر سر دار نیافتند، ما در شبهای عملیات آزمودیم. ما فرشتگان را دیدیم که چه سان عروج و نزول دارند. ما عرش را دیدیم ما زمزمه جویبارهای بهشت را شنیدیم از مائده های بهشتی تناول کردیم و بر سر سفره حضرت ابراهیم نشستیم؛ ما در رکاب امام حسین جنگیدیم؛ ما بی وفایی کوفیان را جبران کردیم.
نمایش تصویری  (روی تصویرکلیک کنید)
 
*تو را با خدا چه عهدی بود که از این کرامت برخوردار شدی و خاک زمین تو سجده گاه یاران خمینی شد و حال چه می کنی در فراغ پیشانی هایشان که سبب متصل ارض و السماء بود و آن نجواهای عاشقانه.....
*می دانم که دلت می خواهد باز هم خود را به حبل دعای شهدا بیاویزی و با نمازشان تا عرش اعلاء بالا روی . اما از آن روز که انسان بر این خاک زیسته است آیا جز اصحاب عاشورایی سید الشهداء کسی را می شناسی که بهتر از شهدا ی ما خدا را عبادت کرده باشد.
*تو چه کرده ایی که سزاوار کرامت اینهمه عشقی، که سجده گاه یاران خمینی می باشی؟ چه پیوندی بوده است میان تو و کربلا؟ کدام رسول بر خاک تو زیسته است؟ تو کهف اعتکاف کدام عارف بودی ؟ اشک کدام عزادار حسین بر تو چکیده است ؟ چه کرده ای ؟
 
☜ 
- سیدمرتضی آوینی
- بازنشر
- نماهنگ تولیدی  📎
-شرح تصویر 1: عراق، محور پاسگاه زید/۲۷ تیر ۱۳۶۱. -عکاس:علی فریدونی
- شرح تصویر 2: شهیدایرانی-عملیات بدر- نزدیکی شهر الحوثی عراق در شمال بصره-29 اسفند 1363
 

نظرات  (۹)

این صدا مال زمین نیست...
پاسخ:
این صدای ؛ صاحب صدایی نجیب است ...
کاش آن یار اینجا هم باشد

پاسخ:
کاش بیایید .... 
سلام 
سال نو مبارک
کااااش یکم کااااش مضامین دفاع مقدس و اسلام و انقلاب را در قالب هنر همچنان استمرار خوب و جدی داشت!
در دورانی که صدا و سیمای ما پر بود از فیلم هایی با مضامین دفاع مقدس و کار بی نظیر روایت فتح چنان به برنامه های بی محتوا و پوچ تغییر ذائقه داده است که یادشان رفته صداو سیما دانشگاه ملی و برای تحقق آرمان های انقلاب چقدر کم کار شده است!!!
مخاطب کار خوب را میپسندد اگر در قالبی جذاب ارائه شود نمونه اش در قسمت های آخر پایتخت و فقدان کارهای امثال شهید آوینی همچنان خالی خالیست...
داعش کار خاصی نکرد ولی همان اندازه نیروی جهادی(بخوانید وحشی گری) جذب می کرد نیروی تبلیغاتی جذب میکرد و فعالیت، که منجر به جذب و ترس بیشتر دنیا شد! اما ما رسالت خود را در ۸ سال دفاع مقدس خوب اَ دا نکردیم که تهاجم فرهنگی و دلزدگی از اسلام و تحریف ۸ سال دفاع مقدس به ۸ سال دفاع صرف از خاک و حذف دفاع از اسلام و انقلاب و .‌.منتج شده است ...
باعرض پوزش بابت طولانی شدن ...
باتاخیر یه روزه یاد و نام سید شهدای اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی گرامی و شادی روحشان صلوات ...
پاسخ:
علیکم السلام و تهنیت ایام الله رجب و شعبان...
تشکر از تکمله بسیار عالی و موجز سرکارعالی که نشان از دغدغه مندی سرکار دارد .... بقول شما کاش و ای کاش ..... ان شاءالله
اللهم صل علی محمدوآل محمد
به شما نیز تبریک عرض میکنم و تمنای دعا دارم 
خواهش میکنم ...لطف شماست ولی کاش کاش ها به عمل تبدیل میشد ...
پاسخ:
محقق خواهدشد ... به امیدحق
۲۹ فروردين ۹۷ ، ۰۲:۰۲ صـــا لــحـــه
....
این شاید که گفتم از دل شکاک من است که بر آمد.
اهل یقین پیامی دیگر دارند
بشنو...
یاد روزهایی که این دکلمه رو حفظ بودم، به خیر
پاسخ:
...
سپاس از حضورتان ...... حافظ اسلام و قرآن باشید و بمانید ؛ با آرزوی حسن عاقبت برایتان ... 
وفقکم
واقعا آوینی از زمان خودش جلوتر بود
حیییف بود برای ماندن
و حیف شد که ما دیگر نداریمش
پاسخ:
بله ... کمبود و نبود ایشان و امثال ش ؛ خیلی محسوس است .... باتشکر از شما
وقتی شروع کردم متنو خوندن دقت نکردم که نوشتین: "دکلمهء حقیقت عشق (مرتضی آوینی) " ... اما از اونجایی که سبک نوشتنش رو میشناسم تو دلم گفتم حتما شهید آوینیه ... !!

به قول دوست وبلاگی مون جناب ساقی شهید از زمان خودش جلوتر بود در سال های 71 و 72 از تهاجم فرهنگی حرف میزد ... !!! کسی اون موقع نمیدونست یعنی چی !!!
پاسخ:
سلام و سپاس از توجه و اظهار لطف شما... بله جای خالی شهدای دوراندیشی نظیر ایشان در جبههءجنگ نرم داخلی که صلاحیت فرمان آتش به اختیار رهبری را داشته باشند بسیار بسیار محسوس است ... موفق باشیدو بمانید
ضمنا" صوت و کلیپ تصویری این دکلمهء زیبا در پست قرار دارد ؛ بشنوید و یا ببینید ....
 هنیئا"لکم
۰۷ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۲:۱۸ بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم
سلام علیکم
بسیار زیبا و دلنشین بود...
نقل است دکتر شریعتی گفته اند: اگر خدا یک خانه باشد، دین درب آن خانه است که برای رسیدن به خدا باید از آن گذشت، و هنر، پنجره ی این خانه که پرتوهایی از خدا از آن متجلی می شود...
حقیقتا هنر آرامش بخش این شهید جلوه ای از ذکر الله است و مایه اطمینان قلوب...
موید و محفوظ باشید
پاسخ:
وعلیکم السلام ...
 باتشکر از التفات شما . جای هنرمندان آتش به اختیاری چون ایشان و اندیشمندان و نظریه پردازانی نظیر شهیدمطهری و دکترشریعتی در این وانفسای شبیخون فرهنگی بسیار خالیست ... زنده باشید  
چقدر این وویسی که گذاشتید قشنگ بود!
ممنون من چند بار پلی ش کردم :)
پاسخ:
سلام ... همینطوره ... مصداق عینی ه این مصرع شعر سعدی است "که هرچ از جان برون آید؛ نشیند لاجرم بر دل" یا همان (سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند) خودمان .
اگر روی تصویر شهید کلیک کنید؛کلیپ تصویری آنرا هم می توانید ببینید. 
حظا"سعیدا
یاحق

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی